Vyhlasujem, že som sa oboznámil so zásadami spracovania osobných údajov.
Nemáte účet?
menu
Beauty poradňa Beauty blog Doprava a platba

Doprava

Doprava pre krajinu: Slovensko
Slovenská pošta Slovenská pošta Od 3,50 € 111,00 €
Osobný odber - Uherské Hradiště Osobný odber - Uherské Hradiště 0,00 €
Zásielkovňa Zásielkovňa 2,16 € 55,13 €
DHL Express DHL Express Závisí na objeme balíku
GLS GLS 3,22 € 73,63 €

Platba

Dostupné spôsoby platby sú závislé na voľbe spôsobu dopravy.
Bankový prevod (zálohová faktúra) 0 €
Dobierka 0,72 €
Hotově v predajni 0 €
Platobnou kartou vo výdajni 0 €
Platobná karta online 0 €
Kontakt
Registrujte sa a získajte získajte výhody!

Typy kaderníckych farieb - vyberte si správne!

31. 3. 2017

Jednodňové farba? Preliv? Permanentná farba? Alebo zosvetľovač? Ktorý typ kadernícke farby je pre Vás ten pravý? Zistite to!

Každá z nás chce vždy vyzerať perfektne a mať vždy božské vlasy, ale nie vždy máme čas alebo peniaze zájsť si k svojmu kaderníkovi. A preto sa čoraz častejšie farbíme doma. Ale ako dosiahnuť výsledok farbenie vlasov ako zo salónu? Nebojte sa siahnuť po pravej profesionálne farbe na vlasy. Vieme však, že výber kadernícke farby je niekedy naozaj kumšt. Preto vám prinášame cenné rady, ktoré to zmení a výber profesionálne farby už pre vás nebude veda.

Teraz dávajte naozaj veľký pozor! Pri výbere profesionálnej farby je totiž zásadný vybrať si jej správny druh. To preto, aby ste neboli prekvapení, že po mesiaci farbenia je už farba tu tam. Farby delíme, podľa toho ako dlho vo vlasoch vydržia, na:

1) Jednodňové farby

Jednodňové farby na vlasy čiže zmývateľné farby sú skvelé pre tých, ktorí si želajú okamžitý farebný efekt. Skvele sú však tiež pre experimentovanie alebo ako rýchla pomoc pre zakrytie odrastov. Obsahujú pomerne veľké pigmenty, ktoré vlas len obalia farbou z vonku. Vďaka tomu nie je vlas narušený ani oslabený. A ich najväčšia výhoda? Ak sa vám nebude páčiť farebný výsledok, môžete ho jednoducho vymyť vodou a šampónom.

Tieto zmývateľné farby môžete kúpiť v širokej skale podôb: farbiaci spreje label.m alebo spreje BlondME Instant Blush, kriedy L'Oréal Hair Chalk, farbiaci tiene Kevin Murphy Color Bug lebo vlasové korektory Alterna, Redken, L'Oreal. Dočasné farbiace pigmenty sa nachádzajú aj v niektorých špeciálnych šampónoch či kondicionéry, napr. rada Joico Color Infuse.

 • Výdrž: zvyčajne 1-3 umytí.

 • Výhody: okamžitý farebný efekt, jednoduché použitie, sú k vlasovému vláknu absolútne šetrné, jednoducho sa zmyjú šampónom.

 • Nevýhody: nedocielite trvalého efektu, vydrží naozaj maximálne len pár dní.

2) Prelivy

Prelivy sa radí k farbám so stredne silnou výdržou a krycou schopnosťou. Podľa sily/výdrže sa ďalej ešte delí na semi-permanentné farby a demi-permanentné farby. Tyto farby sú známe aj ako farby tón v tóne. Preliv na vlasy je ako priamo stvorený pre ženy, ktoré si želajú farbenie bez dlhodobejších záväzkov a nechcú riešiť časté farbenie odrastov. Ďalšou výhodou týchto farieb je to, že neobsahujú také silné chemické látky. A tiež obsiahnutá farbivá sú často na rastlinné alebo prírodnej báze, čo je pre vlasy oveľa šetrnejšie.

Semi-permanentné farby

Sú skvelé pre ľahké oživenie farby vlasov alebo zmenu tónu. U väčšiny semi-permanentných farieb nie je nutné použiť vyvíjač, pretože skvele fungujú samostatne (jedná sa väčšinou o farbiace peny alebo farebné lesky). Vlasy sú farbou obalené len zvonku, nedochádza k preniknutiu do vnútra vlasového vlákna a teda ani k zosvetleniu. Veľmi jednoduchá aplikácia predurčuje tieto farby k domácemu použitiu. Pokiaľ je nutné farbu s vyvíjačom zmiešať, používa sa nižšie % koncentrácie (max 4,5%). S týmto typom farby už dosiahnete aj ľahkého zosvetlenie. Vďaka nižšej koncentrácii vyvíjače sú tieto farby k vlasom oveľa šetrnejšie.

 • Výdrž: väčšinou 4-15 umytí.

 • Výhody: jednoduchá aplikácia, vhodné k častejšiemu použitiu, zvyčajne sa nemiešajú s oxidantom (alebo s nižším % vyvíjača), šetrnejšie k vlasom, postupne sa vymívají, a tak nevznikajú nevzhľadné odrasty.

 • Nevýhody: menší výber odtieňov, sú schopné zmenit farbu vlasov len o pár tónov a vlasy nikdy nezosvetlia, ani nie sú vhodné na krytie šedín.

Demi-permanentné farby

Demi-permanentné farby kombinujú permanentné a semi-permanentné farbenie. Proces farbenia je teda z časti oxidačný a z časti využíva prírodnejší farbivá. Vlasová farba preniká len do vrchnej časti vlasu.

 • Výdrž: väčšinou 10-25 umytí.

 • Výhody: dosahujú výraznejšieho výsledku a dlhšiu výdrž aj pri nižšom obsahu peroxidu. Nízky obsah peroxidu a absencia amoniaku zaisťuje šetrnejšie farbenie.

 • Nevýhody: kryjú horšie šediny a nikdy s nimi nedosiahnete platinovú blond.

3) Permanentné farby

Permanentné farbení je chemický proces, pri ktorom dochádza k miešaniu farby s vyvíjačom stredné alebo silné koncentrácie. Permanentná farba preniká hlboko do vlasovej kutikuly, vlasy zosvetlý a zároveň novo nafarbí. S trvalou farbou možno dosiahnuť takmer ľubovoľných odtieňov. Jedná sa o jediný druh farby ktorý dokáže kryť 100% šedín.

 • Výdrž: vydržia úplne najdlhšie.

 • Výhody: nevymývajú sa, ponúkajú najviac farebných odtieňov, spoľahlivo kryjú šediny, zmenia farbu z akéhokoľvek odtieňa a dajú sa s nimi vlasy zosvetľovať.

 • Nevýhody: obsahuju amoniak a peroxid, a preto sú k vlasom najmenej šetrnné, musí sa pravidelne dofarbovať odrasty.

4) Melíry a zosvetlovače

Špecifickou kategóriou sú potom špeciálne prášky a krémy určené na melírovanie a zosvetľovanie vlasov. Melíry a zosvetlovače zvyšujú účinnosť zosvetlování a dajú sa s nimi zosvetliť vlasy až o 7 tónov.

 • Výdrž: rovnaké ako u permanetná farby.

 • Výhody: ponúkajú vysoko účinné zosvetlenie/odfarbenie vlasov, dokážu vás premeniť v platinovú krásku.

 • Nevýhody: vlasy možno iba zosvetliť nie stmaviť, nevyhnete sa ani dofarbovanie odrastov.

Pre dokonalý výsledok farbenia je tiež nutné zvoliť správnu koncentráciu vyvíjača a správny odtieň farby, ktorý sa skrýva pod číslami každej vlasovej farby. Preto neprehliadnite tiež naše ďalšie články:

Už máte jasno, pre ktorú farbu sa rozhodnete?všetko pre profesionálne farbenie vlasov.


Zaujal Vás článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi.

Táto stránka využíva v rámci poskytovania služieb cookies. Pokračovaním v návšteve stránky súhlasíte s ich používaním. Viac informácií vrátane informácií o ich odstránení a vypnutí nájdete tu .